Popis projektu

Supermamička je sociálna sieť určená najmä pre mamičky a budúce mamičky, ale samozrejme aj pre ženy, ktoré chcú žiť komunitným životom. Našim cieľom je integrácia, zdieľanie informácií, podpora, vzdelávanie a inšpirácia. Veríme, že sa nám s vašou pomocou, mamičiek a budúcich mamičiek, podarí vytvoriť sieť web komunít. Integrácia je pre mamičky veľmi dôležitá. Bez komunikácie a podpory iných mamičiek, môže byť obdobie materstva veľmi izolované a zložité. Náš komunitný projekt vám bude pomáhať na základe skúseností iných matiek ale i na základe skúseností lekárov, psychológov, pôrodných asistentiek a mnohých iných odborníkov.

iryna_80_80 Iryna

Ahojte, volám sa Iryna a som zakladateľkou komunity Supermamicka.sk. Pochádzam z Ukrajiny a v Bratislave žijem už skoro 5 rokov. Tu ma  skoro všetci volajú Iry. Mám pocit, že som typ človeka, ktorý potrebuje k životu spoločnosť. Mama hovorí, že už ako dieťa som mala rada všetkých a nikdy ma nemala problém nechať s niekým samú. Rada sa učím nove veci a preto plánujem naďalej pokračovať v štúdiu. Momentálne ma najviac zaujíma psychológia.

Keď som stála pred rozhodnutím, čo chcem v živote robiť a kým chcem byť, zrazu ma bavilo všetko. Veľmi rada som kreslila ale aj tancovala, chcela som zachraňovať ľudí, zaujímala ma ekonómia a ešte tu bolo herectvo a klavír… No vyhrala ekonómia a aj keď to bolo skôr rozhodnutie mojich rodičov, 4 roky štúdia mi dali veľa. Bola som v poslednom ročníku bakalárskeho štúdia, keď som sa rozhodla, že sa presťahujem do Bratislavy, hlavného mesta Slovenska. Slovenčina mi išla veľmi dobre, až na tie dĺžne! V roku 2009 ma prijali na inžinierske štúdium na Ekonomickej univerzite v Bratislave. Ďalšie 2 roky na Obchodnej fakulte ma posunuli ďalej nie len v marketingu, ale aj v slovenskom jazyku.

Už skoro tri roky pracujem v nadnárodnej spoločnosti na finančnom oddelení, kde každý deň spolupracujem so skvelými ľuďmi. Stále mi však niečo chýba. Verím, že projekt Supermamička.sk,  ma privedie o kúsok bližšie k práci, ktorá ma bude napĺňať.

Čo mam rada? Mám rada, keď k nám prídu priatelia a spolu si niečo dobre navaríme a zabavíme sa. Rada varím a ochutnávam niečo nové. Baví ma jóga a golf. Čítanie kníh zaberá v mojom živote stále viac a viac času, z čoho sa veľmi teším. Snažím sa žiť svoj život bez stresu a preto k rôznym situáciám pristupujem pozitívne.

Mám slabosť pre zvieratká. Aj preto máme doma sučku labradorského retrívera Bekky  a dvoch kocúrov Sanyho a Lennyho.

A mám slabosť pre deti. Vždy sa teším na stretnutie s detičkami mojich známych a tie sa tešia na mňa. Fascinuje ma ich úsmev a otázky, na ktoré niekedy niet odpovedí.

Supermamička.sk je integrovaný projekt, ktorý dokáže pomôcť ženám užiť si tehotenstvo i materstvo, to najkrajšie obdobie pre ženu. Preto chcem byť aj ja jeho súčasťou. A mám jeden dôvod – aj ja chcem byť supermamička! A ešte jeden dôvod – už o par mesiacov sa stanem matkou.

Október 2013

Supermamička.sk sa úspešne napĺňa mamičkami, novými článkami, receptami. Náš synček Zak už má 4 mesiace a ja sa teším z toho, že sa tu môžem učiť zo skúseností ostatných mamičiek, a zároveň zdieľať aj tie svoje. Máme už 5 Supermamičiek, ktoré na stránku prispievajú článkami na témy, ktoré ich zaujímajú, a zapájajú sa do pripravovaných aktivít. Vďaka mamičkám sme vytvorili 8 nových záujmových komunít a máme za sebou prvý úspešný event.

 

Naše Supermamičky

 

Orsi

Biznis kouč a lektor – venuje sa hlavne podpore manažérov pri vedení ľudí a pri vytváraní motivujúcej a zároveň výkonnej firemnej kultúry.  Pôvodne je ekonómkou a dlhé roky sa venovala firemným financiám, takže pre jej pohľad je typická praktickosť a pragmatickosť. Je matkou troch synov: András (13), Adam (9) a Robert (7) a tak neustále objavuje, že princípy a prístupy, ktoré sú účinné v práci, rovnako dobre fungujú aj v súkromí a pri „rodinnom manažmente“. Na portáli mycoach.sk píše blogy pre manažérov, kde veľmi často využíva pre ilustráciu situácie z rodiny a súkromia. V rámci spolupráce s portálom supermamicka.sk pripravuje blogy s fokusom na výzvy žien v rodinnom živote.

profilovka_ZuziZuzanka

Vyštudovala fyzioterapiu na Lekárskej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave a je licencovanou fyzioterapeutkou pre výkon samostatného povolania. Pracovala ako fyzioterapeutka v Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou v Bratislave, v súkromnej poliklinike ProBios a vo Falck Healthcare. Získala špecializáciu v “Liečbe niektorých druhov funkčnej ženskej sterility metódou L. Mojžíšovej”. Je autorkou a zakladajúcou členkou OZ Subsidium et Spes, na podporu prirodzenej liečby sterility. Má absolvované kurzy Pilates, Redcord, Funkčný tréning, DNS a iné.

Vedie cvičenia Pilates Mix, PreŠportovo – cvičenie pre deti , individuálne fyziotréningy, medicaltréningy. Pomáha a radí mamičkám na tému:” Zdravé nôžky alebo aké topánočky, Zdravý chrbát a držanie tela, Pohyb v tehotenstve”/ Jej cieľom je priniesť zdravý pohyb medzi ľudí. Organizuje vzdelávacie aktivity pre fyzioterapeutov pohybové semináre zamerané na cvičenie Feldenkraisovou metódou.

Je mamičkou dvoch detí. Má rada aktívny prístup k sebe, jogu, beh, cestovanie, knižky a hudbu, tvorivosť a myslenie. Riadi sa heslom: “Ži okamih!” a “Ži a nechaj žiť!” V spolupráci s portálom supermamicka.sk pripravuje cvičenia pre ženy s deťmi a blogy o aktívnom spôsobe života.

Profilovka_Zuza StrakaZuzana Sára

Mamička malej Ninky. Zaujíma sa o rôzne prístupy k výchove a svoje skúseností zdieľa na našom portáli.

 

Zuzka FresoZuzka

Doma vychováva dve krásne dcérky a je veľmi aktívna mamička. Pred materstvom sa venovala marketingu, momentálne pracuje nad novými projektmi. Je autorkou webovej stránky www.befresh.sk a úplne nového konceptu www.sluzbydomov.sk. Na našom  portáli zdieľa svoje zdravé a chutne recepty.

Petra_montessoriPetra

Mamička dvoch deti a autorka www.montessoriblog.sk. Na Supermamička.sk zdieľa svoje skúseností, poznatky a  úvahy o Montessori pedagogike.

 

 

.

 

 

Komunity

Eventy

  • Žiadne akcie

Nedávno aktívni

avatar
avatar
avatar
avatar
avatar
avatar
avatar
avatar
avatar
avatar
avatar
avatar
avatar
avatar
avatar